May 27, 2017, 7:17 am
Home Evenimente trifestene
Evenimente

In data de 04.09.2016, Consiliul Local Trifesti, prin primarul comunei Dan-Marian Lupu, a acordat, in cadrul unei ceremonii festive , diplome de cetateni de onoare catorva persoane care de- a lungul timpului si - au adus aportul in viata educativa, spirituala, economica si medicala a comunei: invatator Stoean Dumitru, tehnician veterinar Ichim Maria, profesor Gheorghe Constantin, preot Miron Gheorghe si post mortem doctor Patrascu Horia si invatator Stoean Octavia.

Ne- au onorat cu prezenta vicepresedintele Consiliului Judetean Neamt , Dulama Laurentiu Amedeo, consilierul judetean Mihaela Elena Isciuc, scriitor Gheorghe Neagu, preot Florin Tuscanu si preot Laurentiu Segneanu.

Cu respectul cuvenit, multumim tuturor invitatilor!

Lansare carte Pr Tuscanu

Aspecte de la lansarea cartii BISERICI DE LEMN DIN PODISUL BARLADULUI , scrisa de prof. dr. preot Florin Aurel Tuscanu.

Lansare carte Gh Neagu

LANSAREA CARTII SCRIITORULUI GHEORGHE NEAGU